Wybielanie zębów Wrocław

Wybielanie zębów Wrocław

Wybielanie zębów Wrocław - promocja

Wybielanie zębów Wrocław - promocja

Lśniący biały uśmiech jest marzeniem prawie każdej osoby. Jednak idealnie białe zęby prawie nie występują w naturze. Zęby mają zawsze kolor odbiegający od idealnej bieli i na to wpływu nie mamy. Oprócz tego nasz tryb życia i dieta mają ogromny wpływ na kolor naszych zębów. Codzienne picie kawy, herbaty, wszelkich napoi o jakimkolwiek zabarwieniu i prawie każdy rodzaj jedzenia zawiera substancje, które odkładają się w szkliwie naszych zębów powodując ich ciemniejsze zabarwienie. Tych czynników nie da się wyeliminować. Błyszczące idealnym uśmiechem telewizyjne gwiazdy najczęściej zawdzięczają ten efekt zdolnym ortodontom i stomatologom. Dzisiejsze możliwości stomatologów sprawiają, że na profesjonalne wybielanie zębów stać prawie każdego. Jest to całkowicie bezpieczne i nie stwarza ryzyka powikłań, a gwarantuje piękny biały uśmiech, którym będziemy mogli się cieszyć przez długi czas.

Większość przebarwień zębów powstaje na skutek zalegania osadów powstających codziennie podczas normalnego funkcjonowania. Widoczne efekty mogą już przynieść wybielające pasty do zębów. Należy pamiętać, że te pasty nie maja działania wybielającego jako takiego. Widoczne rozjaśnienie zębów następuje na skutek ścierania osadów, a nie aktywnego rozjaśniania szkliwa. Pasty te zawierają mocno ścierną substancję, która oczyszcza zęby. Podczas stosowania takich past efekt może być zauważalny, ale nasze zęby mogą być rozjaśnione tylko do koloru naszego szkliwa. Szkliwo także wchłania wszystkie barwiące substancji i ciemnieje wraz z wiekiem.

Najlepszymi – bezpiecznymi i skutecznymi - metodami wybielania zębów są zabiegi przeprowadzane pod kontrolą specjalistów. Mogą one być przeprowadzane samodzielnie przez Pacjenta z wizytami kontrolnymi co pewien czas, lub zabiegi jednorazowe w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie zębów w domu pod kontrolą stomatologa

Ta metoda wymaga systematyczności i konsekwencji. Preparat wybielający jest samodzielnie stosowany w domu przez Pacjenta. Musi być to robione dokładnie według wskazań lekarza stomatologa. Zaniedbania lub niestosowanie się do zaleceń mogą skutkować znacznie słabszymi efektami.

Proces wybielania rozpoczyna się od wykonania przez lekarza stomatologa specjalnych szyn. Najpierw pobierany jest wycisk zębów, który posłuży do wykonania modeli gipsowych. Na tych modelach w laboratorium dentystycznym wykonywana jest specjalna indywidualna szyna. Jest ona najczęściej przeźroczysta i elastyczna, bardzo przypomina szyny ochronne dla sportowców, z tym, ze jest ona znacznie cieńsza i wygodniejsza. Taka szyna jest wyposażona w odpowiednie miejsce na preparat wybielający i jest idealnie dopasowana do zębów Pacjenta. Zapewnia to duży komfort podczas jej używania – preparat wybielający nie wydostaje się poza miejsce swojego działania, czyli zęby; szyna nie spada podczas stosowania jej w nocy. W aptekach dostępne są uniwersalne szyny wraz z preparatami, jednak są one niedopasowane, zazwyczaj nie trzymają się na zębach i ogólnie są niewygodne. Każdy człowiek ma zupełnie inne kształty zębów, dlatego w stomatologii coś co jest uniwersalne praktycznie nie ma racji bytu.

Na drugiej wizycie Pacjent otrzymuje precyzyjnie wykonaną indywidualna szynę wybielającą i odpowiednie preparaty. Lekarz stomatolog dokładnie instruuje jak wszystko stosować. Metoda i dawkowanie jest indywidualnie dobierana dla każdego Pacjenta zależnie od oczekiwanych efektów, wyjściowego koloru zębów i stosowanych preparatów.

Do zalet tej metody należy przede wszystkim cena. Jest to najtańsza metoda, która ma tak dobrą skuteczność. Dodatkowa zaletą jest czas trwania terapii. Zdawałoby się, że długi czas trwania jest ewidentną wadą, jednak przy zmianie wyglądu może to okazać się znacznie lepsze niż radykalna odmiana. Osoby, z którymi na co dzień się spotykamy nie zauważą radykalnej zmiany, która nastąpiła z dnia na dzień. Stopniowe i powolne wybielanie może oszczędzić niezbyt miłego szoku.

Wadami tej metody jest zdecydowanie ilość wizyt w gabinecie stomatologicznym – od 2 do 4. Kłopotliwa może się okazać konieczność regularnego stosowania preparatów i szyny wybielającej dokładnie według zaleceń lekarza prowadzącego. Wymaga to dyscypliny i systematyczności, a także zachowania odpowiednich warunków, które nie zawsze mogą być spełnione.

Zdecydowanie nieprzyjemnymi elementami domowego sposobu wybielania zębów może okazać się doskwierający ból podczas działania preparatów. Jeśli tylko poczujemy dolegliwości bólowe powinniśmy natychmiast skontaktować się z lekażem prowadzącym. Dostosuje on odpowiednio dawki preparatu i zaleci stosowne metody przeciwdziałania. To samo dotyczy nadwrażliwości zębów w trakcie terapii i pewien czas po jej zakończeniu. Można jej przeciwdziałać odpowiednimi pastami i preparatami, jednak przed podjęciem jakiegokolwiek działania zaleca się konsultację ze stomatologiem.

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Jeśli komuś zależy na szybkim efekcie i wyeliminowaniu konieczności samodzielnego i systematycznego stosowania preparatów istnieje nowoczesna metoda wybielania zębów. Polega ona na pojedynczym zabiegu, po którym efekty widać natychmiast, a efekt końcowy pojawia się samoistnie już po kilku dniach. Wizyta, podczas której wykonywany jest zabieg trwa około godziny. Zaleca się jedynie dodatkową wizytę kontrolną po upływie tygodnia.

Na dziąsła i wargi nakłada się odpowiednią osłonę wykonana z silikonu, w taki sposób aby odsłonięty były tylko zęby. Osłona na chronić błonę śluzową przed działaniem preparatu i ostrego światła. Zęby są pokrywane odpowiednim preparatem. Następnie za pomocą specjalnej lampy preparat jest aktywowany. Samo naświetlanie trwa około 30 minut z przerwami na kontrolę. Po zabiegu usuwa się z zębów resztkę preparatu i osłonę sylikonową z warg i dziąseł. Zabieg ten tylko aktywuje proces wybielania. Efekt tuz po nim będzie widoczny, jednak nie będzie to efekt końcowy. Ostateczną biel uzyskamy po kilku dniach – przez ten cały czas zachodzi reakcja wybielająca w szkliwie zębów.

Przez kilka pierwszych dni należy zachować tak zwaną białą dietę. Trzeba wystrzegać się barwiących napoi i potraw – zapomnijmy przez ten czas o kawie, herbacie, słodzonych napojach gazowanych, czerwonym winie, jedzeniu curry i innych barwiących lub ciemnych potrawach, o paleniu papierosów nie wspominając. Może być to trudne, jednak dla doskonałego efektu warto się powstrzymać przez kilka dni.

Ogromna zaletą tej metody wybielania jest wygoda – nie wymaga systematyczności i codziennych zabiegów. Najczęściej jedna wizyta jest całkowicie wystarczająca do uzyskania zadowalających efektów. Metoda nie wymaga dodatkowych działań wykonywanych w domu.

Do wad należy zaliczyć radykalna zmianę barwy zębów – to zdecydowanie rzuca się w oczy i może wywołać nieprzyjemny efekt, przynajmniej na początku. Może wystąpić ból i nadwrażliwość zębów. Jeśli pojawia się takie efekty uboczne należy natychmiast skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Nadwrażliwość najczęściej zwalcza się odpowiednimi pastami i preparatami dostępnymi w aptekach. Do wad należy także zachowanie specyficznej diety przez kilka dni po zabiegu – jest to konieczne, ponieważ reakcja wybielania dalej postępuje, a dostarczenie w tym czasie substancji barwiących zęby może zniweczyć efekt zabiegu.

Niestety jak każdy zabieg, tak wybielanie zębów ma swoje przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wypełnienia zębów (plomby), mosty, korony i protezy nie dają się wybielić. Jedyna metodą ich wybielenia jest wymiana na nowe. Osoby które maja nie wyleczoną próchnicę, odsłonięte szyjki i korzenie zębów, kamień nazębny lub mocny osad nie mogą poddać się zabiegowi przed zlikwidowaniem tego problemu. Każdy lekaż może też odmówić wykonania zabiegu jeśli może on okazać się szkodliwy dla Pacjenta – podstawowym obowiązkiem każdego lekarza jest leczenia i działanie dla dobra Pacjenta.

Efekty wybielania nie do końca dają się przewidzieć. Rozjaśnienie zębów zdecydowanie nastąpi, jednak jakie mocne będzie, tego nie wiadomo. Może się okazać, że efekt zabiegu będzie niezadowalający. Jedynym sposobem jest poddanie się ponownemu zabiegowi. Uzależnione jest to od podatności zębów Pacjenta, stopnia przebarwienia, stosowanych preparatów. Decydując się na zabieg wybielania zębów należy o tym pamiętać.

Ładny i zdrowy uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Białe zęby to podstawa pięknego uśmiechu. Pod warunkiem, iż zęby są zdrowe i śnieżnobiałe. Ale jak uzyskać taki efekt? Okazuje się, że osiągnięcie zniewalającego efektu w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie trudne. A już na pewno nie w klinice medycyny estetycznej CLINIMED we Wrocławiu pod okiem doświadczonych stomatologów z wieloletnim doświadczeniem (na rynku stomatologicznym jesteśmy od 1989 roku).

Gabinet medycyny estetycznej Wrocław – CLINIMED w swojej ofercie usług stomatologii estetycznej posiada wybielanie zębów amerykańską metodą Beyond Whitening, pozwalającą na bezpieczne rozjaśnienie zarówno powierzchni, jak i wewnętrznej struktury zębów. Doświadczeni stomatolodzy zlikwidują przebarwienia zębów powstałe na skutek palenia tytoniu, picia kawy lub herbaty oraz plamy i zżółknięcia powstałe w skutek naturalnego starzenia się zębów lub przez stosowanie leków (np. fluoroza).

Ważne jest, aby pamiętać, iż wybielanie zębów Wrocław pod kontrolą doświadczonych dentystów jest metodą całkowicie bezpieczną, ponieważ nie powoduje uszkodzenia zębów, ani nie zwiększa podatności na próchnicę, a efekt wybielania zębów Wrocław widać od razu.

Teraz piękny i biały uśmiech jest jak na wyciągnięcie dłoni. Wystarczy jedna wizyta w klinice stomatologii estetycznej CLINIMED we Wrocławiu.