Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna Wrocław

Stomatologia Estetyczna we Wrocławiu

Stomatologia Estetyczna we Wrocławiu

Podstawowym zadaniem stomatologii jest dbanie o zdrowie naszych zębów. Równie ważny jest też ich odpowiedni wygląd. Wyglądem naszych zębów zajmuje się stomatologia estetyczna. W każdym przypadku, w którym coś w wyglądzie naszych zębów nam nie odpowiada, powinniśmy zasięgnąć porady w gabinecie stomatologii estetycznej we Wrocławiu.

Każdy z nas chciałby cieszyć się doskonałymi i białymi zębami. Jednak nie każdy został tak doskonale obdarzony przez naturę. Możemy też zapewnić, że większość gwiazd telewizyjnych cieszących się doskonałym uśmiechem nie dostała go od natury. Większość z tych uśmiechów to efekt znakomitej pracy stomatologów estetycznych. Jeśli chcemy bardzo dobrze wyglądać nie powinniśmy unikać niewielkich korygujących zabiegów estetycznych.

Stomatologia estetyczna posługuje się kilkoma podstawowymi zabiegami, ale też sięga po inne specjalności stomatologiczne. Głównymi zabiegami, które poprawiają wygląd naszych zębów są: oczyszczanie zębów z osadów, wybielanie zębów, poprawianie kształtu zębów, korekta zgryzu i estetycznego ułożenia zębów metodami ortodontycznymi.

Zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologii estetycznej CLINIMED:

  • Profesjonalne oczyszczanie powierzchni zębów – Główną przyczyną nieestetycznego wyglądu zębów są osady, które odkładają się na nich w ciągu całego dnia. Samodzielne, nawet najdokładniejsze czyszczenie bardzo rzadko przynosi doskonałe efekty. Dlatego co pewien czas należy poddać się zabiegom higienicznym w gabinecie stomatologii estetycznej. Zabiegi oczyszczania powierzchni zębów rozjaśniają zęby, doprowadzając je do swojego naturalnego koloru. Do takich zabiegów estetycznych należą: skaling zębów (usuwanie kamienia nazębnego odpowiedzialnego za żółtawy i brązowawy nalot przy szyjkach zębów), piaskowanie zębów (usuwanie nalotów z powierzchni zębów) i polerowanie zębów (wygładzanie powierzchni zębów i usuwanie pozostałych osadów).
  • Wybielanie zębów – naturalny kolor zębów bardzo rzadko jest śnieżnobiały. Aby rozjaśnić zęby poza ich naturalne zabarwienie należy zastosować zabiegi profesjonalnego wybielania zębów. Istnieją dwie metody takiego wybielania zębów. Pierwszym jest zabieg wykonywany w gabinecie stomatologii estetycznej CLINIMED we Wrocławiu. Zabieg wybielania zębów trwa około jednej godziny i przebiega podczas jednej wizyty. Docelowy kolor zębów uzyskuje się w ciągu 48 godzin od zabiegu. W tym czasie należy zachować bardzo ścisłą dietę, pozbawioną barwiących pokarmów i napoi. Efekt jest bardzo szybki, ale ostateczny kolor zębów zleży od predyspozycji Pacjenta. Drugim sposobem jest wybielanie zębów w domu pod kontrolą stomatologa. W tym celu w gabinecie stomatologii estetycznej wykonuje się indywidualne szyny wybielające i otrzymuje się specjalną pastę wybielającą. Pastę wybielającą nakłada się na szynę, którą następnie zakłada się na zęby na noc. Wybielanie zębów tą metodą trwa około miesiąca do dwóch i wymaga regularnych wizyt w gabinecie stomatologii estetycznej. Dla niektórych Pacjentów lepsze okaże się szybkie wybielanie zębów podczas jednaj wizyty, a dla innych bardziej komfortowe może być wolniejsze, stopniowe wybielanie zębów.
  • Zmiana kształtu zębów – W niektórych przypadkach zęby mają kształt, który nam nie odpowiada. Można go skorygować na kilka sposobów. Niewielkie zmiany można wykonać za pomocą kompozytów – ząb zostaje nadbudowany materiałem w odpowiednim kolorze. Można tak skorygować tylko niewielkie wady kształtu (ukruszony brzeg sieczny, niewielkie przerwy między zębami), z uwagi na ograniczoną wytrzymałość kompozytów. W przypadku większych korekcji, zmiany kształtu, lub odbudowy całego zęba stosuje się licówki porcelanowe (korekta kształtu licowego, zmiana koloru, zdecydowana poprawa estetyki zębów) lub korony porcelanowe (zmiana kształtu całego zęba, przywrócenie funkcji żucia i estetyki zęba).
  • Ortodontyczna korekcja zgryzu – zęby mogą mieć nie tyle nieprawidłowy kształt, ale mogą być źle ułożone w zgryzie. Stomatologia estetyczna posługuje się metodami ortodontycznymi i wspiera leczenie ortodontyczne zgryzu. W takim przypadku stosuje się korekcję zgryzu i ustawienia zębów za pomocą aparatów ortodontycznych. U osób dorosłych zdecydowanie zaleca się stałe aparaty ortodontyczne. W zależności od preferencji Pacjenta stosuje się odpowiedni model aparatu. Możliwe jest leczenie całkowicie niewidocznymi aparatami ortodontycznymi. Ortodontyczna korekcja zgrywu i poprawa estetyki zębów jest możliwa u Pacjentów w każdym wieku.