Stomatolog Wrocław

Stomatolog Wrocław

Stomatolog Wrocław

Stomatolog Wrocław

Lekarz stomatolog zajmuje się zdrowiem naszych zębów i wszystkich tkanek przyległych. Głównym zadaniem stomatologa jest zachowanie naszych zębów w doskonały stanie. Leczenie stomatologiczne w CLINIMED Wrocław należy rozpocząć od profilaktyki, której najważniejszą częścią, obok samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej, są regularne wizyty kontrolne u lekarza stomatologa. Samodzielnie nie zdołamy dostrzec niewielkich zmian chorobowych na naszych zębach ani dziąsłach. Może je dostrzec jedynie dobry lekarz stomatolog. Jeśli zaobserwuje niepokojące symptomy na wizycie kontrolnej będzie mógł na nie natychmiast zareagować. Dzięki temu ubytki próchnicze, lub zapalenia tkanek przyzębia nie rozwiną się do postaci niebezpiecznych, czyli ubytki tkanek będą minimalne. Jeśli poczekamy z wizytą u stomatologa do momentu, w którym zęby zaczną boleć, wtedy może już być za późno na uratowanie zęba. Pamiętajmy: im wcześniej rozpoczniemy leczenie stomatologiczne, tym większe szanse mamy na całkowite wyleczenie zębów, bez ryzyka ich utraty.

Leczenie stomatologiczne polega na przywracaniu funkcjonalności i estetyki narządu żucia, czyli głównie zębów i dziąseł. Do zadań stomatologa należą: uzupełnianie ubytków próchniczych; leczenie zapaleń przyzębia, dziąseł; leczenie paradontozy; leczenie kanałowe (endodontyczne); wykonywanie uzupełnień protetycznych (korony, mosty, protezy ruchome), profesjonalne zabiegi higieniczne; zabiegi stomatologii estetycznej; leczenie stomatologiczne dzieci.

Zęby tworzą początek układu pokarmowego – jeśli źle działają (są zepsute, zębów brakuje, są krzywe, bolą), to nie spełniają swoich funkcji. Przez to nieprawidłowo działa cały układ pokarmowy: organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości potrzebnych elementów, a to przekłada się na zły ogólny stan zdrowia, osłabienie organizmu, a nawet poważne choroby. Zepsute zęby mogą być przyczyną chorób ogólnoustrojowych (najczęściej chorób serca i układu krążenia), dlatego tak bardzo ważna jest odpowiednia opieka stomatologiczna. Zdrowe zęby pozwalają uniknąć wielu groźniejszych chorób.

Zęby są też naszą wizytówką: najlepsze wrażenie na otoczeniu robi lśniący, zdrowy i biły uśmiech. Dlatego warto zadbać o prawidłowy wygląd naszych zębów. Leczenie stomatologiczne jest najlepszym na to sposobem. Lekarz stomatolog w CLINIMED Wrocław wyjaśni jak najlepiej zadbać o doskonały wygląd zębów, a w razie potrzeby wykona kilka prostych zabiegów, które w zdecydowany sposób wpłyną na naszą prezencję. Pięknymi zębami będziemy znacznie częściej się chwalić, czyli będziemy częściej się uśmiechać, a jak wiadomo pozytywne nastawienie ma bardzo dobry wpływ na ogólny stan naszego organizmu.

Zdrowe i piękne zęby wpływają na nasze ogólne zdrowie i samopoczucie. Doskonały efekt możemy osiągnąć jedynie przy pomocy stomatologa. Jeśli chcemy mieś zdrowe i doskonale wyglądające zęby powinniśmy zdecydować się na stałą i regularną opiekę stomatologiczną.