Skaling zębów Wrocław

Skaling zębów Wrocław

Skaling Wrocław - usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami

Skaling Wrocław - usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami

Skaling zębów jest zabiegiem stomatologicznym, którego celem jest usunięcie kamienia nazębnego i płytki nazębnej z powierzchni zębów. Wykorzystuje się do tego narzędzia zwane skalerami lub odpowiednie skalery, które wykorzystują ultradźwięki, drgania o wysokiej częstotliwości lub laser.

Kamień nazębny jest bardzo niebezpieczny dla naszych zębów. Powstaje z płytki nazębnej, która składa się w znacznej części z niebezpiecznych, powodujących próchnice i zapalenia dziąseł, bakterii. Te bakterie ulegają mineralizacji tworząc kamień nazębny – twarde złogi nazębne. Kamień nazębny stanowi idealne środowisko dla dalszego rozwoju bakterii. Jeśli nie poddajemy się zabiegowi skalingu zębów w kamieniu nazębnym będą rozwijać się bakterie, które wydzielają toksyny powodujące zapalenia dziąseł, próchnicę i paradontozę. Kamienia nazębnego nie można usunąć domowymi sposobami. Aby się go pozbyć należy wykonać skaling zębów w gabinecie stomatologicznym CLINIMED Wrocław.

Kamień nazębny odkłada się u każdego człowieka. Proces ten można spowolnić bardzo dokładnymi zabiegami higienicznymi. Jednak nie można go całkowicie powstrzymać. Są osoby, u których kamień nazębny powstaje szybciej, a są takie, u których osadzanie się kamienia nazębnego zachodzi bardzo szybko. Jest to kwestia także predyspozycji indywidualnych i diety.

Skaling zębów należy wykonywać w regularnych odstępach czasu. Zazwyczaj wykonywanie skalingu zębów zaleca się co około 6 – 12 miesięcy. Jednak są osoby szczególnie narażone na powstawanie kamienia nazębnego. U takich osób skaling zębów należy wykonywać nawet co 3 miesiące.

Zabieg skalingu zębów polega na dokładnym oczyszczeniu powierzchni zębów z kamienia nazębnego. Skaler, który przenosi odpowiednie drgania na powierzchnię zęba i kamień nazębny, przykłada się do szkliwa zęba. Skaling trwa kilkanaście minut – Skaler przesuwa się po powierzchni każdego zęba milimetr po milimetrze, aby jak najdokładniej usunąć kamień nazębny. W miejsce działania skalera dodatkowo kieruje się strumień wody, który wypłukuje fragmenty rozbitego kamienia i oczyszcza dziąsła.

Skaling zębów jest zabiegiem stomatologicznym poprawiającym estetykę zębów i higienę jamy ustnej. Kamień nazębny powoduje nieładne przebarwienia zębów w okolicach dziąseł – zęby nabierają żółtawego koloru. Kamień nazębny jest głównym siedliskiem wielu groźnych bakterii – to od kamienia nazębnego rozpoczynają się choroby dziąseł i paradontoza. Aby się przed nimi ustrzec zalecamy regularne poddawanie się zabiegowi skalingu zębów w gabinecie Wrocław - CLINIMED.

Skaling zębów jest zabiegiem bezbolesnym. Może być dość nieprzyjemny i powodować lekkie podrażnienia dziąseł. Należy jednak pamiętać, że jest on całkowicie bezpieczny i wykonywany przez profesjonalnych lekarzy stomatologów. Warto poświęcić kilkanaście minut niewygody dla pięknego uśmiechu i zdrowych zębów.

Tematyka: .

W tym dziale: Skaling Wrocław. Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego we Wrocławiu. Czyszczenie zębów - skaling zębów Wrocław.