Polishing zębów Wrocław

Polishing zębów Wrocław

Polishing zębów, czyszczenie zębów Wrocław

Polishing zębów, czyszczenie zębów Wrocław

Polishing zębów jest zabiegiem higienicznym i estetycznym wykonywanym w gabinecie stomatologicznym. Polega on na polerowaniu powierzchni zębów za pomocą specjalnych narzędzi. Na zęby nakłada się odpowiednią pastę, a następnie poleruje się je za pomocą odpowiednich szczotek i gumek, a przestrzenie międzyzębowe czyści się specjalnymi paskami do polishingu zębów. Po zabiegu polishingu zęby będą wolne od osadów i nalotów, a ich powierzchnie będą gładkie i wypolerowane.

Polishing zębów ma na celu usunąć wszystkie przebarwienia i osady z powierzchni zębów. W takich osadach mogą rozwijać się niebezpieczne dla naszego zdrowia bakterie, które powodują próchnicę i choroby dziąseł. Polishing zębów usuwa też nieestetyczne przebarwienia, sprawiając, że nasze zęby mają znowu naturalny kolor szkliwa.

Osady i złogi nazębne, takie jak płytka nazębna, osady od kawy, herbaty, tytoniu, barwiącego jedzenia i leków, powstają nieprzerwanie na naszych zębach. Płytka nazębna składa się ze śliny, resztek pokarmu i bakterii naturalnie występujących w naszej jamie ustnej. Powstaje podczas każdego dnia i nawet w nocy podczas snu. Płytkę nazębną i inne osady należy regularnie usuwać z powierzchni zębów. Robi się to poprzez codzienne zabiegi higieniczne: szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznych i płynów do płukania ust. Jednak nie wszystkie osady jesteśmy w stanie usunąć samodzielnie. Dlatego zalecamy regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym i poddawanie się zabiegowi polishingu zębów w CLINIMED Wrocław.

Polishing zębów oprócz usuwania osadów i przebarwień z powierzchni zębów pozostawia ich powierzchnię gładką i wypolerowaną. Utrudnia to ponowne powstawanie złogów nazębnych (płytki nazębnej, kamienia nazębnego) i przebarwień. Ułatwia też codzienne dbanie o higienę jamy ustnej. Z gładkiej powierzchni dużo łatwiej samodzielnie usunąć wszystkie naloty i osady.

Wykonywanie polishingu zębów w CLINIMED we Wrocławiu zaleca się po profesjonalnych zabiegach higienicznych jamy ustnej, takich jak skaling (usuwanie kamienia nazębnego) i piaskowanie zębów. Zalecamy też polishing zębów przed zabiegami estetycznymi, głównie przed profesjonalnym wybielaniem zębów.

Tematyka: Polishing zębów, inne piaskowanie zębów Wrocław, usuwanie nalotu i osadu z zębów.

W tym dziale: Polishing Wrocław - czyszczenie zębów Polishingiem we Wrocławiu - usuwanie zanieczyszczeń zębów we Wrocławiu - usuwanie osadu nazębnego. Oczyszczanie zębów z nalotu.