Piaskowanie zębów Wrocław

Piaskowanie zębów Wrocław

Piaskowanie zębów, polishing zębów Wrocław

Piaskowanie zębów, polishing zębów Wrocław

Piaskowanie zębów jest zabiegiem kosmetycznym. Polega na usuwaniu osadów z powierzchni zębów i trudno dostępnych miejsc – przestrzeni między zębowych, nachylonych i stłoczonych zębów, do których trudno jest dotrzeć szczoteczką podczas codziennego czyszczenia.

Zabieg piaskowania zębów w CLINIMED we Wrocławiu wykonuje się za pomocą specjalnej piaskarki. Jest to dysza, która kieruje strumień specjalnego piasku stomatologicznego i wody pod ciśnieniem na powierzchnie zębów. Piasek stomatologiczny i woda ze specjalnymi dodatkami dokładnie oczyszcza powierzchnię zębów z nagromadzonych osadów. Dzięki temu zęby powracają do naturalnego koloru szkliwa. Należy pamiętać, że piaskowanie zębów nie jest wybielaniem, a jedynie likwidowaniem osadów powierzchniowych.

Osady na zębach powstają podczas normalnego codziennego funkcjonowania. Są to odkładające się na powierzchniach zębów barwiące substancje zawarte w jedzeniu, napojach, używkach (głównie w papierosach). Osoby pijące duże ilości kawy i herbaty, a przede wszystkim palacze tytoniu, są szczególnie narażeni na odkładanie się osadów na powierzchniach zębów. Takim właśnie osobom zaleca się znacznie częstsze poddawanie się zabiegowi piaskowania zębów.

Piaskowanie zębów jest zalecanie wszystkim, którzy mają problem z powstającymi osadami (czyli praktycznie wszystkim). Powinno się je wykonywać co około 6 – 12 miesięcy. U osób, które są bardziej podatne na powstawanie osadów na zębach zalecane jest wykonywanie częstszych zabiegów piaskowania zębów - co 2 – 4 miesiące.

Zabieg piaskowania zębów jest też zabiegiem pomocniczym przy usuwaniu kamienia nazębnego (skaling zębów). Piaskowanie zębów usuwa resztki kamienia nazębnego z powierzchni zębów i przestrzeni między zębowych, wypłukuje drobiny kamienia i wygładza powierzchnię zębów. Przy usuwaniu kamienia nazębnego zaleca się wykonywanie całej serii zabiegów higienicznych: skaling, piaskowanie zębów i polerowanie powierzchni zębów.

Piaskowanie zębów jest zabiegiem estetycznym, czyli poprawia wizualną stronę zębów – zęby bez osadów wyglądają zdrowiej i lepiej. Ale to nie jest jedyna zaleta piaskowania zębów – jest to tez zabieg higieniczny. Piaskując zęby pozbywamy się płytki nazębnej i osadów z powierzchni zębów – są to główne siedliska niebezpiecznych dla naszych zębów bakterii. Piaskowanie zębów w znacznym stopniu powstrzymuje rozwój bakterii, usuwa ich największe siedliska i pomaga w prawidłowym zachowaniu higieny jamy ustnej.

Zabieg piaskowania zębów jest bezbolesny, jednak może być nieprzyjemny. Piasek i płyn używany do piaskowania jest mocno słony, więc może okazać się mało smaczny. Aby zniwelować to uczucie dodaje się do niego substancje smakowe – miętową lub cytrynową. Podczas zabiegu piaskowania może dojść do podrażnień dziąseł. Są one lekkie, może mało przyjemne, jednak całkowicie nieszkodliwe. Piaskowanie zębów w CLINIMED Wrocław jest całkowicie bezpieczne. Kilkanaście minut lekkiego dyskomfortu to stosunkowo niewielka cena zdrowych zębów.

Tematyka:

piaskowanie zębów, polishing zębów Wrocław, usuwanie naloty z zębów, usuwanie osadu zębowego.

Zagadnienia: Piaskowanie Wrocław - czyszczenie zębów piaskowaniem Wrocław - piaskowanie i skaling zębów we Wrocławiu - usuwanie osadu nazębnego. Oczyszczanie zębów z nalotu