Pogotowie dentystyczne Wrocław

Ostry dużur dentystyczny Wrocław

Ostry dużur dentystyczny we Wrocławiu

Ostry dużur dentystyczny we Wrocławiu

Nasze pogotowie dentystyczne zostało utworzone z myślą o nagłych przypadkach. Zawsze gdy coś niedobrego dzieje się z naszymi zębami i potrzebujemy natychmiastowej pomocy pogotowie dentystyczne jest do dyspozycji. Wypadki i nagłe ataki bólu mogą się przydarzyć w najbardziej niespodziewanym momencie. Często jest to w momencie, gdy nasz stały dentysta jest nieosiągalny, a jak najszybsza pomoc jest konieczna. Wystarczy tylko skontaktować się telefonicznie z naszym pogotowiem dentystycznym, a wykwalifikowany personel już po chwili będzie czekał na przyjęcie konkretnego przypadku.

Pomagamy w każdym nagłym przypadku dentystycznym. Oto najczęstsze z nich:

  • Nagły i niespodziewany atak bólu – Zęby są bardzo nieprzewidywalne. W każdym momencie mogą ujawnić się jakieś infekcje, stany chorobowe, lub nagle zaatakować stan zapalny. Rozwijających się stanów zapalnych, lub ukrytej próchnicy nie jesteśmy w stanie zauważyć. Nawet podczas rutynowej kontroli mogą być one przeoczone przez lekarza dentystę. Mogą się one ujawnić nagle, bez ostrzeżenia i sprawić niemało kłopotu. W przypadku bólu zębów najczęściej nie pomagają nawet najsilniejsze dostępne środki przeciwbólowe. Jednym rozwiązaniem jest wizyta u dentysty i natychmiastowa interwencja.
  • Ból nasilający się, bardzo silny ból po zabiegach dentystycznych – Czasem dobrze zdajemy sobie sprawę że musimy odwiedzić gabinet dentystyczny w najbliższym czasie. Niewielki ból może pojawiać się i znikać. Jednak przyjdzie taki moment gdy ból zacznie się nasilać, a próchnica, czy stan zapalny zaostrzać się. Pomoc dentystyczna może okazać się natychmiast konieczna. Taka sama sytuacja może nastąpić po zabiegach dentystycznych. Wracamy do domu po ekstrakcji zęba bądź innym zabiegu, znieczulenie przestaje działać, a ból zaczyna się nasilać, aż osiągnie poziom nie do wytrzymania. Często dzieje się tak wieczorem, gdy gabinet, w którym wykonywaliśmy zabieg jest już zamknięty. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z naszym pogotowiem dentystycznym.
  • Złamania zębów – Zęby mogą ulec złamaniu, większość z nas wie o tym aż za dobrze. Tak jak w przypadku innych złamań, najlepszym rozwiązaniem jest natychmiastowe udanie się po pomoc do odpowiedniego specjalisty. Jeśli pogotowie dentystyczne nie będzie w stanie odbudować zęba natychmiast, to zabezpieczy go w taki sposób, aby był jak najlepiej zachowany, aż do czasu pełnej odbudowy protetycznej. Brak jakiegokolwiek zabezpieczenia i pomocy może narazić ząb na dalsze uszkodzenia, a w konsekwencji utrudnić rekonstrukcję.
  • Uszkodzenie wypełnienia zębowego – Wypełnienia (plomby) nie są wieczne. Co pewien czas należy je wymieniać. Jednak zdarzają się przypadki gdy wypadają dużo przed czasem. Może to się stać na skutek urazu, nawrotu próchnicy, czy rozszczelnienia wypełnienia na skutek jego wieku. Każdy z tych przypadków jest nieprzyjemny. Często myślimy, że z naprawa możemy poczekać jakiś czas, jednak każda chwila zwłoki może pogorszyć sytuację. Próchnica łatwo atakuje miejsca nieosłonięte szkliwem, do powstałego ubytku dostają się resztki pokarmu, a nawet działanie samej śliny jest szkodliwe dla wewnętrznych tkanek zęba. Im dłużej zwlekamy, tam bardziej narażamy się na komplikacje i większe koszty leczenia. Najbardziej wskazana jest natychmiastowa pomoc dentystyczna – czyli pogotowie dentystyczne.
  • Złamanie protezy, mostu lub korony – Uzupełnienia protetyczne często ulegają przeróżnym uszkodzeniom. Proteza zębowa jest najbardziej narażona na złamania i pęknięcia. Im szybciej udamy się do dentysty w celu jej naprawienia, tym większe szanse będą na jej uratowanie. To samo dotyczy mostów i koron. Czasem uszkodzenie następuje w momencie, w którym szeroki szczery uśmiech jest wręcz niezbędny. Dlatego najszybsza metodą poradzenia sobie z problemem jest kontakt z pogotowiem dentystycznym.

Istnieje jeszcze wiele innych, indywidualnych przypadków, które wymagają natychmiastowej interwencji dentystycznej. Jeśli ulegniemy nagłemu wypadkowi, nasze zęby wymagają natychmiastowej interwencji najlepszym rozwiązaniem jest pogotowie dentystyczne dostępne przez całą dobę każdego dnia roku. Wystarczy tylko skontaktować się telefonicznie przed wizytą i wyjaśnić krótko jaki mamy problem.

Tematyka: pogotowie dentystyczne Wrocław, stomatolog wieczorowy, ostry dużyr Wrocław, pilne przypadki Wrocław, dentysta wieczorem.

W tym dziale: Pilne przypadki dentystyczne Wrocław. Ostry dużur dentystyczny we Wrocławiu. Pilna pomoc w przypadkach dentystycznych. Nagły przypadek bólowy we Wrocławiu? Wieczorowy dentysta..